Stres, Kendine Güven ve Mücadele Ruhu konulu kişisel gelişim semineri

Süresi : 120 dakika

Hayatımızda çaresizliği, güven eksikliğini ve korkuyu birçok kez hissettik. Bu hisler şimdiye kadar bizimle birlikte yaşadı. Hepimiz daha iyi bir yaşama sahip olmak istiyoruz, daha büyük başarılar arzuluyoruz. Ama öte yandan, kendimizi bir çıkmazın içinde hissediyoruz. Geçmişimiz hayal kırıklıklarıyla dolu. ‘Kaderim belki de bu.’ diye düşündüğümüz zamanlar var. Anlamsızca uzun saatler televizyon seyrediyoruz. Sanki bir şeylerden kaçıyoruz. Kendimize saygımız azaldı. Hiçbir şey yapmaya enerjimiz yok. Kendimizi eve zor atıyoruz. Bir çıkış noktası ya da bir başlangıç noktası arıyoruz.

Bir yıl içerisinde 167.000 kişinin izlemiş olduğu bu seminer, günümüzde hepimizin en büyük sıkıntı yaşadığı ‘Stres, Kendine Güven ve Mücadele Ruhu’ konularını ele alıyor. Cengiz Erşahin, farklı üslubuyla konuları zaman zaman mizahi bir şekilde ele alıp bizleri güldürüyor, zaman zamansa duygusal anlar yaşatıyor. Kendimize ve hayata olan bakış açımızın bizi nasıl sınırlayabileceğini günlük yaşamdan örneklerle altını çiziyor ve yenilgiye mahkum olmadığımız mesajını veriyor. Cengiz Erşahin, birçok kamu ve özel kuruluşa konuşmalar yapmak üzere Türkiye’nin dört bir tarafından davetler alıyor.

Bu seminer, önümüzdeki engelleri aşmak için ne tür somut adımların atılması gerektiğini gösteriyor. Mücadele gücünü ateşleyen bu seminerle katılımcılar, üzerlerindeki olumsuz ruh halini önemli ölçüde atacaklardır. Bununla birlikte, artan özgüven ile kendilerine ve hayatlarındaki olasılıklara, ayrıca önlerindeki her türlü engel, zorluk ve probleme farklı gözlerle bakacaklardır.

Amacı : Katılımcıların özgüvenlerini yükseltmek, kendileri ve sahip olabilecekleri başarı konusundaki olumsuz düşünceleri yıkmak ve bunun sağladığı motivasyon ile bağlı bulundukları kurumlardaki verimliliklerini arttırmayı amaçlamaktadır. Aynı zamanda hoşça vakit geçirip, üzerlerinde hissettikleri baskıyı atıp deşarj olmalarını sağlamaktır.